انعقاد قراردادهای تجاری متعدد در نمایشگاه IPAP و pacprocess سال گذشته

انعقاد قراردادهای تجاری متعدد در نمایشگاه IPAP و pacprocess
اولین نمایشگاه چاپ، بسته بندی و فراوری شهرآفتاب در تهران با مشارکت و حمایت اتحاد جهانی دروپا و اینترپک و به عنوان عضو جدید خود که در مهرماه سال گذشته برگزار گردید، فراتر از انتظارهای غرفه داران و بازدیدکننده ها ظاهر شد و رضایت برگزار کنندگان مسه دوسلدوف و برساز رویداد پارس(BRP) را به همراه داشت.

7500 بازدید کننده متخصص، جذب پیشرفته ترین مرکز تجاری ایران، نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب، شدند؛ نمایشگاهی که از 20 تا 23 مهر 96 برگزار شد و 178 غرفه دار از 11 کشور خدمات و محصولات خود را در آن به نمایش گذاشتند.

محصولات به نمایش گذاشته شده در برگیرنده تمام حوزه های مربوط به صنعت بسته بندی و صنایع مرتبط ( pacprocess) و فناوری های چاپ از تمام حوزه  Prepress/Print،  ,Premedia/Multichannel , Postpressتبدیل و بسته بندی، مواد، تجهیزات، خدمات و زیرساخت ها بود.

نمایشگاه چاپ و بسته بندی و فرآوری شهرآفتاب تهران
نمایشگاه چاپ و بسته بندی و فرآوری شهرآفتاب تهران این نمایشگاه تجاری 14،575متر مربع از کل فضای نمایشگاه را به خود اختصاص داد. غرفه داران شامل شرکت های داخلی از قبیل شرکت ماشین سازی کوشش کاران، اصفهان پک، چاپ صنعتی اقبال ، موسسه چاپ صنعتی سپاس و همچنین شرکت های بین المللی از قبیل Canon  خاورمیانه، Di Mauro  و Project Engineering بودند. حامد ایرانی مدیرعامل BRP  در مورد این مسئله گفت: ” اهمیت صنعت چاپ و بسته بندی بیشتر از آنچه عموما در نظر گرفته می شود، است. این صنایع اساس رقابت بین انواع محصولات هستند و ارتباط تنگاتنگی با افزایش درآمد صادرات دارند.

 

نمایشگاه تجاری IPAP  و  pacprocess تهران  به خوبی پیش رفت و پیش نیاز های توسعه  این صنایع کلیدی را فراهم کرد. سبین گلدرمان، رئیس جهانی فناوری های چاپ و نمایشگاه دروپا در مسه دوسلدورف، درباره نتیجه فعالیت این شرکت در ایران می گوید: بسیار خرسند هستیم که نخستین تجربه در نمایشگاه IPAP بسیار موفقیت آمیز بود. با این روش توانستیم پایه ای استوار برای گسترش تقاضای بین المللی ایجاد کنیم. وی در ادامه گفت” ایران از توان بالقوه ای در بازار برخوردار است و با اطمینان اذعان می کنیم که ما با برگزاری نمایشگاه IPAP به تمامی غرفه داران و بازدید کنندگان مان این امکان را خواهیم داد که به این بازار دست پیدا کنند. همچنین با افتخار اعلام می کنیم که نمایشگاه IPAP  2018 از حمایت همه جانبه drupa برخوردار می باشد. 

مدیر ارشد کمپانی Cannon در خاورمیانه نیز به این رویداد بسیار خوشبین بوده و می گوید: “ایده برگزاری این رویداد عالی بوده است. در نتیجه برگزاری نمایشگاه IPAP بسیار ضروری می باشد زیرا بازار چاپ در ایران پیشرفت چندانی نداشته است. این بازار که فاقد ساختاری تجاری بالاخص در صنعت چاپ می باشد نیاز به توسعه دارد. توسعه این کشور و صنعت چاپ و بسته بندی آن، موضوع بسیار حائز اهمیتی است. این نمایشگاه از کیفیت بازدید مناسبی برخوردار بود و این امر زمینه مطلوبی را برای برگزاری این رویداد در سال آینده ایجاد می کند. ما نتیجه خوبی از اولین دوره این نمایشگاه بدست آوردیم که بسیار علاقه مندیم تا سال دیگر فضای بیشتری به این نمایشگاه اختصاص پیدا کند. آرزومندیم که سال آینده رقیب های بیشتری شرکت کنند تا تعداد بازدید کنندگان نیز افزایش یابد.”

 

 

نمایشگاه چاپ و بسته بندی و فرآوری شهرآفتاب تهران

 

حمایت بین المللی گسترده از دومین دوره pacrocess Tehran

شرکت های حوزه بسته بندی و صنایع فرآوری مرتبط با هدف توسعه یکی از مهم ترین بازارهای خاورمیانه و خاور نزدیک یا تقویت موقعیت خود در این منطقه می توانند برای شرکت در “pacprocess Tehran” اقدام کنند. دومین دوره این نمایشگاه از 19 الی 22 مهرماه با حمایت چندین سازمان فعال در این صنعت از جمله انجمن ماشین آلات بسته بندی و فرآوری غذای آلمان ( VDMA)، انجمن ماشین آلات بسته بندی ایتالیا ((UCIMA، انجمن بین المللی شرکت های صنعتی اسپانیا (AMEC)، انجمن بسته بندی های انعطاف پذیر اروپا ( FPE) و alufoil و همچنین انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان صنایع غذایی ایران (IFMMA) برگزار خواهد شد. 

آغاز به کار pacprocess تهران با موفقیت بزرگی همراه بود. برند یابلونوفسکی، مدیر اتحاد جهانی فرآوری و بسته بندی نمایشگاه دوسلدورف آلمان، درباره pacprocess تهران می گوید: “ما به عنوان عضوی از اتحاد جهانی اینترپک می توانیم به شرکت های علاقه مند کمک کنیم تا  از پتانسیل های بازار ایران بهره ببرند.”

نمایشگاهTehran pacprocess به عنوان عضوی از اتحاد جهانی اینترپک مورد حمایت چندین انجمن بین المللی همچون انجمن تولید کنندگان ماشین آلات بسته بندی ایتالیا UCIMA قرار گرفته است. جیان پائولو کراستا، مدیر بازاریابی و ارتباطات این انجمن تصریح کرد:”اولین دوره نمایشگاه pacprocess تهران زمینه مناسبی را  برای برگزاری موفقیت آمیز تر این رویداد در آینده فراهم کرد. تعداد بازدید کنندگان،کیفیت بازدید، تعداد غرفه داران و کیفیت برگزاری بیش از انتظار ما بود. ملاقات با شرکت های داخلی نشانگر علاقه چشمگیر آنها به تکنولوژی های تولید ایتالیا است که این تکنولوژی ها در نمایشگاه سال آینده pacprocess تهران نیز به نمایش گذاشته خواهند شد. وی افزود:”بخشی از غرفه داران این نمایشگاه را تامین کنندگان ایتالیایی همچون Cama Group و Pieri تشکیل داده بودند.

در این نمایشگاه، حوزه ای خاص به نام iCarton با همکاری سازمان جهانی بسته بندی (WPO) رونمایی شد. جامعه هدف این حوزه تولید کنندگان کارتن و صنایع وابسته ایرانی به آن بود که شرکت هایی من جمله همکار کارتن، کالا کارتن و تبدیل ماشین در آن مشارکت کردند.

نمایشگاه چاپ و بسته بندی و فرآوری شهرآفتاب تهران

نمایشگاه pacprocess شامل برنامه دو روزه innovationparc می شد که نتیجه آن رضایت بخش بود.  نخستین روز این برنامه به موضوعاتی از جمله  ویژگی های منحصر به فرد بازار ایران و روز دوم به نوآوری  موجود در SAVE FOOD اختصاص یافت. انجمن ماشین آلات بسته بندی و فرآوری غذای آلمان VDMA به صورت فعال در این برنامه مشارکت نمود. نشستی دیگر که مکمل این برنامه بود و برخی از غرفه داران در آن شرکت داشتند، “island talks” نام داشت و موضوعات مورد بحث در آن تکنولوژی های خاص بود.

انجمن های فعال در pacprocess Tehran  بازخورد  مثبتی از این نمایشگاه داشتند  و غرفه داران نیز از شرکت در این نمایشگاه رضایت داشتند؛ غرفه دارانی از جمله کریستین شک، مدیر فروش و بازاریابی Joma Kunststofftechnik  که تصریح کرد:” ما از بازخورد مثبتی که از شرکت کنندگان گرفتیم بسیار شگفت زده شدیم. این رویداد اولین قدم ما برای ورود به بازار ایران بود. ما بدون هیچ تصوری آمدیم و با انتظارات بالا بازمی گردیم. مطمئنا اگر برخی از موضوعاتی که راجع به آنها صحبت شد تحقق پیدا کند، شرکت ما سال دیگر هم در این نمایشگاه مشارکت می کند”.

شرکت ترکی Fitpak  هم تا حد زیادی تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته بود. یونس برکر یتیس نماینده صادرات این شرکت تصریح کرد” با اینکه اولین دوره این نمایشگاه بود، کیفیت رضایت بخشی داشت. ما در این نمایشگاه افراد مهمی را ملاقات کردیم، افرادی که یک یا دو سال است سعی داریم با آنها ارتباط برقرار کنیم اما موفق نمی شویم و در این نمایشگاه خودشان به غرفه ما آمدند.” وی علاوه بر رضایت از بازدید کنندگان،  به تحسین نمایشگاه pacprocess Tehran  به عنوان عضوی از اتحاد اینترپک پرداخت. به علاوه، وی از انتخاب این مرکز نمایشگاهی به عنوان محل برگزاری ابراز رضایت کرد.

صنعت بسته بندی و صنایع وابسته به عنوان یکی از مهمترین صنایع در ایران به حساب می آیند. این صنایع اساس رقابت بین انواع محصولات هستند و ارتباط تنگاتنگی با افزایش درآمد صادرات دارند. اکثریت جمعیت ایران جوان و تحصیل کرده هستند و تقاضای رو به رشدی برای محصولات دارای بسته بندی با کیفیت بالا در این کشور به وجود آمده است. از این رو تولید کنندگان به تجهیزات چاپ و بسته بندی و خدمات روز دنیا نیازمند هستند. به همین دلیل pacprocess تهران که هم اکنون عضوی از interpack است با حضور مقامات عالی رتبه  و با هدف توسعه مهندسی فرآوری و بسته بندی صنایع غذایی، نوشیدنی، کیک و شیرینی پزی، دارویی و آرایشی، حوزه کالاهای صنعتی و غیرخوراکی، در تهران برگزار می شود.

بخش جدایی ناپذیر نمایشگاه pacprocess تهران، قطعات مورد نیاز برای فرآوری و بسته بندی است؛ جامعه هدف این رویداد تامین کنندگان عمده مهندسی بسته بندی و فرآوری می باشد که بخش تکمیل کننده زنجیره صنعت pacprocess تهران محسوب می شود.

ایران بازار بسیار جذابی برای این صنعت محسوب می شود و پتانسیل بالایی برای پیشرفت های تجاری دارد. اقتصاد این کشور در تمام حوزه ها تقاضای زیادی دارد؛ این بدین معناست که در این کشور فرصت های قابل توجهی برای شرکا و سرمایه گذاران وجود دارد که مسلما ایرانی ها از این سرمایه گذاری ها خارجی استقبال خواهند کرد.

در دومین دوره IPAP  و pacprocess  تهران، از 19  الی 22  مهرماه، افتخار میزبانی شما را خواهیم داشت. به منظور کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت  www.drupa-global.com ، www.pacprocess-tehran.com و www.ipapexpo.ir مراجعه کنید.

2018-06-23