برای نخستین بار در ایران؛ نمایشگاه‌های اتحاد جهانی اینترپک به طور مشترک نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی را در تهران برگزار می‌کند

مدیر نمایشگاه‌های اتحاد جهانی اینترپک از برگزاری نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی با عنوان «Pacprocess IPAP-» در تهران خبر داد.

 

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه‌ چاپ و بسته‌بندی، مالت سایفرت ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های اینترپک در آلمان گفت: مهمترین رویداد نمایشگاهی ما در آلمان برگزار می‌شود و به جز آن در چین، هند، روسیه، ایالات متحده امریکا، کنیا و اندونزی هم حاضر هستیم. اما امسال تصمیم گرفتیم در تهران نیز نمایشگاه برگزار کنیم.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه‌هایی که برگزار می‌کنند بر بازار جهانی تمرکز دارد، گفت: ما سعی داریم تا تصمیم گیرندگان عمده در این بخش، از شرکت های متوسط گرفته تا شرکت های بسیار بزرگ در بازارهای مهم در حال رشد را جذب کنیم.

وی در خصوص دلیل انتخاب تهران برای برگزاری این نمایشگاه توضیح داد: چون خاور نزدیک و خاور میانه مناطق در حال رشد قابل توجهی هستند، به خصوص ایران در طول دو سال گذشته از لحاظ اقتصادی باز شده و شرکت ها می توانند حالا در بازار ایران فعال باشند. برای مثال، در حال حاضر تقاضای انباشته زیادی برای فناوری های جدید در میان تولیدکنندگان مواد غذایی در ایران وجود دارد. ما با توجه به حضور و ارائه هایی که در کشورهای دیگر داشتیم و همچنین به دلیل نمایشگاه‌های منظمی که داریم، خوشبختانه مدت زیادی است که ارتباطات خوبی در ایران پیدا کردیم و می توانیم از نفوذمان جهت رسیدن به هدف بهره ببریم.

سایفرت، رویدادهای pacprocess Tehran را رویدادی خواند که به دنبال جذب گسترده‌ی بازار منطقه‌ خاورمیانه است و در ادامه افزود: پرسنل فنی و نمایندگان شرکت های کوچک تر به عنوان بازدیدکننده به اینجا می آیند. حتی اگر اغلب غرفه داران همان کسانی باشند که در اینترپک در دوسلدورف هستند، باز هم این بازدیدکنندگان به چنین نمایشگاه هایی می آیند و دلیل آن وجود محدوده ای متفاوت در اینجاست که به دلیل تقاضاهای بیشتر شکل گرفته است. اتفاقاً ارتباطاتی که قبلاً در دوسلدورف ایجاد گردیده، می تواند در نمایشگاههای منطقه ای توسعه بیشتری پیدا نماید. ما در مورد نمایشگاه pacprocess تهران، به شرکت کنندگان اینترپک 2017 شرایط ویژه ای برای مشارکت در ایران ارائه کرده‌ایم.

 

مدیر نمایشگاه‌های اتحاد جهانی اینترپک در خصوص برنامه های این نمایشگاه در تهران گفت: نمایشگاه pacprocess تهران یکی از اعضای تثبیت شده اتحاد جهانی اینترپک است و بنابراین از تمامی استانداردهای کیفی آن برخوردار است و تمام تلاش خود را می کند تا طبق وعده ای که داده به نمایشگاه شماره 1 در منطقه تبدیل شود. همچنین، این نمایشگاه از تم های موفق و ویژه اینترپک نیز بهره می برد که می توانند بخشی از نمایشگاه در تهران شوند.

وی گریزی به موضع تحریم های علیه ایران زد و بیان کرد: با توجه به رفع تحریم ها سرمایه گذاری در ایران، مورد توجه ما است. آنچه که می توان بصورت خاص در مورد ایران گفت این است که بازار آن به آرامی حرکت می کند ولی حرکت آن کاملاً هدفمند است و با توجه به از بین رفتن تحریم ها این بازار به روی تجارت جهانی باز شده است و تقاضای انباشته زیادی نیز در اقتصاد ایران در همه بخش ها وجود دارد. در مورد بخش بسته بندی و صنایع فرآوری وابسته، جمعیت تحصیل کرده و نسبتاً جوان کشور به طور فزاینده ای متقاضی محصولات بسته بندی شده هستند. برای پاسخ به این تقاضا هم تولیدکنندگان به ماشین آلات و خدمات مدرن نیاز دارند.

این دقیقاً همان چیزی است که شرکت های غرفه دار در اینترپک و دیگر نمایشگاه‌های اتحاد جهانی اینترپک انجام می دهند و به این توانایی خود می بالند. شرکت هایی که در pacprocess تهران حضور می یابند باید فناوری ها و خدماتی ارائه نمایند که پاسخگوی این تقاضا باشد.

وی در پایان در خصوص برنامه های جانبی این نمایشگاه گفت: در جلسه برنامه ریزی تصمیم گرفتیم که برنامه «اجزاء – نمایشگاه ویژه اینترپک» را در تهران راه اندازی کنیم. محدوده هدف این برنامه از صنایع عرضه کننده بالادست گرفته تا سازندگان فناوری های بسته بندی است؛ چون تامین کنندگان ایرانی فناوری های بسته بندی کار زیادی دارند تا به تکنولوژی روز برسند، این یک عمل منطقی است. این موضوع به بازدیدکنندگان فرصت می دهد تا اطلاعاتی درباره گزینه های موجود در این زمینه جمع آوری نمایند و به جای تعویض کل یک دستگاه، تنها قطعات ماشین آلات را عوض کنند تا فناوری های موجود را حفظ کرده و یا آنها را ارتقا بخشند. این مسئله بویژه برای شرکت های کوچکتر مهم است چون آنها همیشه بودجه لازم برای سرمایه گذاری در ماشین آلات جدید را ندارند.

در نهایت ما در این نمایشگاه برنامه ریزی کرده ایم که بستری با کیفیت بالا برای این بخش در منطقه ایجاد نماییم و بدین صورت اتحاد جهانی اینترپک را به شکلی معقول و پایدار گسترش دهیم. این موضوع هم برای شرکت های داخلی و هم شرکت های خارجی سودمند خواهد بود.

2017-07-16