تهران میزبان دومین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ، بسته بندی و فرآوری

دومین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ، بسته بندی و فرآوری با حضور ده ها شرکت داخلی و خارجی از 19 الی 22 مهرماه در محل نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب برگزار می شود.

فعالان این حوزه با حضور در این نمایشگاه؛ جدیدترین صنایع،تجهیزات، ماشین آلات و خدمات خود را ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.

به گزارش ستاد خبری و اطلاع رسانی دومین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ، بسته بندی و فرآوری؛ در این نمایشگاه بیش از 130شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و کشورهای ایتالیا، آلمان، هند، ترکیه، روسیه و پاکستان حضور و مشارکت دارند.

حامد ایرانی رئیس ستاد برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ، بسته بندی و فرآوری گفت: این نمایشگاه زنجیره کامل صنایع بسته بندی و فرآوری در بخش های غذایی، نوشیدنی ها، نان، شیرینی وشکلات، دارویی، بهداشتی و آرایشی، کالاهای صنعتی و غیر غذایی را تحت پوشش خود قرار می دهد.

وی افزود: در این نمایشگاه انواع محصولات و خدمات قبل از چاپ، محصولات چاپی، محصولات پس از چاپ، کاغذ، تجهیزات و مواد تبدیل کاغذ، جوهر و مواد مصرفی، محصولات بسته بندی، چاپ، چاپ تکمیلی، چاپ سبز و چاپ سه بعدی، محصولات و خدمات نرم افزاری و دیگر موارد مربوط به صنعت چاپ ارائه خواهد شد .

وی گفت: در سال جاری علی رغم تحریم های ناعادلانه علیه ایران، شاهد حضور شرکت هایی پیشرو از کشور های ایتالیا، آلمان، هند، ترکیه، روسیه و پاکستان در زمینه ارائه صفر تا صد ماشین آلات بسته بندی و فرآوری، ماشین آلات چاپ، بسته بندی های انعطاف پذیر، تولید کنندگان کاغذ و کارتن در نمایشگاه هستم.

ایرانی اضافه کرد: بازدیدکنندگانی از کشور های آلمان، هند، روسیه، پاکستان، عراق، افغانستان، قطر، لیبی، امارات متحده عربی، بنگلادش، الجزایر، ترکیه و گرجستان برای بازدید از نمایشگاه ثبت نام کرده اند که این فرصتی بی نظیر برای تولید کنندگان داخلی جهت توسعه صادرات غیر نفتی می باشد.

وی گفت: برگزاری دوره های تخصصی حوزه چاپ و خدمات مرتبط به آن، کارتن و کاغذ، تکنولوژی های بسته بندی توسط اساتید داخلی و بین المللی در چهار روز نمایشگاه و حضور چند هیات تجاری و اقتصادی خارجی از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه مطابق با استاندارد ها و پروتکل های نمایشگاه اینترپک و دروپا برگزار می شود، افزود: هیچ رویداد تجاری دیگری در جهان مانند نمایشگاه اینترپک و دروپا، کل زنجیره ارزش را به نمایش نمی گذارد و هیچ نمایشگاه صنعت بسته بندی و چاپ دیگری هم اینگونه به تمام بخش های صنعت با راهکارها و طرح های نوآورانه مناسب، نمی پردازد.

مدیر عامل شرکت برساز رویداد پارس اضافه کرد: در این نمایشگاه برای نخستین بار پاویون تخصصی صنعت بسته بندی انعطاف پذیر و خدمات وابسته ایران با برندFPI  برگزار خواهد شد. پاویون اختصاص FPI بستری نوآورانه برای حضور و معرفی توانمندی های داخلی در عرصه جهانی است.

نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فرآوری از سوی شرکت برساز رویداد پارس و نمایشگاه دوسلدورف برگزار می شود. این شرکت به عنوان یکی از برگزار کنندگان تخصصی و پیشرو در کشور با برگزاری 9 عنوان نمایشگاهی در سال در حوزه های کشاورزی، دام و طیور، صنایع غذایی، توریسم و گردشگری، صنعت هتلداری، چاپ و بسته بندی فعالیت تخصصی دارد.

ایرانی خاطرنشان کرد: نمایشگاه بین المللی صنایع بسته بندی و فرآوری با برند pacprocess و عضو هشتم اتحاد جهانی نمایشگاه های اینترپک، در کنار سایر اعضا از کشور های آمریکا، آلمان، کنیا، اندونزی، چین، هند و روسیه قرار دارد. و نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ با برند IPAP و عضو ششم خانواده جهانی دروپا، در کنار سایر اعضا از کشور های آلمان، تایلند،الجزایر، چین و اندونزی قرار دارد.

وی گفت: سال گذشته پاویون تخصصی صنعت کارتن، ورق و کاغذ ایران iCarton از سوی فعالان صنعتی، کارآفرینان و تولید کنندگان داخلی در نمایشگاه IPAP و pacprocess تهران بسیار مورد توجه قرار گرفت. از این رو با توجه به برنامه ریزی های انجام شده در سال جاری، شاهد استقبال چشمگیر خانواده گرانقدر صنعت کارتن و ورق ایران هستیم. با توجه به مصرف کارتن و ورق که بیشترین سهم استفاده در زنجیره ی تولید و بسته بندی محصولات را دارد و همچنین توانمندی های داخلی، اساتید نیک اندیش این حوزه تخصصی این رخداد ملی را شاهراه جهانی برای ورود به بازارهای صادراتی تشخیص داده اند. حمایت انجمن صنفی صنایع فرآوری کاغذ و کارتن آلمان (WPV) به عنوان یک مرجع تخصصی صنعت کارتن سازی،کاغذ و فیلم در آلمان، نشان از پتانسیل این بخش از نمایشگاه دارد و گامی در جهت توسعه همکاری های بین المللی محسوب می شود.

این نمایشگاه با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، انجمن بسته بندی انعطاف پذیر اروپا، انجمن جهانی تولیدکنندگان فویل های آلومینیومی در صنایع غذایی، انجمن تولیدکنندگان فیلم و بسته بندی های پلاستیکی آلمان، انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان صنایع غذایی ایران، شرکت تعاونی انجمن مدیران صنایع کارتن و ورق، سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران، انستیتو بسته بندی ایران انجمن سازندگان ماشین آلات بسته بندی و فرآوری آلمان، انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات چاپ و بسته بندی اسپانیا، انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات بسته بندی ایتالیا، شورای ارتقای تجارت بین الملل چین و سایر تشکل ها و انجمن های مرتبط با صنعت چاپ، بسته بندی و کاغذ و کارتن کشور برگزار می شود.

2018-10-02