در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنعت چاپ مطرح شد؛توجه به صنعت چاپ زمینه ساز توسعه صادرات تولید داخل

مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی صنعت چاپ و بسته‌بندی با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران شهرداری تهران و مقامات وزارت صنعت معدن و تجارت در نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب برگزار شد.

سمیع ا… حسینی مکارم، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران نیز با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه در اقتصاد کشور، گفت: برپایی نمایشگاه فواید بسیای در عرصه اقتصادی دارند که تاثیر آن بر اقتصاد ملی و شهری بیشتر است، در این میان یکی از آثار مثبت تشکیل نمایشگاه ها بر اقتصاد ملی است که موجب می شود موضوع اشتغال و کار برای جوانان و تحصیلکرده های کشور تسهیل شود.

وی با اشاره به دیگر آثار برگزاری نمایشگاه های بین المللی در کشور، یادآور شد: بهبود تراز پرداخت و توسعه صادرات را می توان از دیگر تاثیرات نمایشگاه ها بر اقتصاد کشور دانست، به خصوص در کشوری مانند ایران که سال های زیادی است که اقتصاد و صادرات ما بر مبنای صادرات نفت است و برگزاری نمایشگاه های تخصصی و بین المللی در موضوعات غیرنفتی تا حد زیادی می تواند در بهبود طراز صادرات غیرنفتی موثر باشد.

حسینی مکارم ادامه داد: تبادل دانش، آگاهی و انتقال تکنولوژی در عرصه های بین الملل از جمله عوامل مهم و اثرگذار برگزاری نمایشگاه‌ها است و به نظرم برپایی نمایشگاه چاپ، بسته بندی و فرآوری می تواند آثار گرانقدری بر اقتصاد کشور به همراه داشته باشد، زیرا به طور خاص توسعه چاپ و بسته بندی می تواند در عرصه های بازرگانی، اقتصادی، فرهنگی و تبلیغاتی کشور نقش ویژه ای داشته باشد.

نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب تهران 96- printing packaging Tehran Iran 2017

توجه به صنعت چاپ زمینه ساز توسعه صادرات تولید داخلی

رئیس فراکسیون اصناف مجلس با اشاره به اهمیت چاپ و بسته بندی در اشتغالزایی کشور گفت: ارتقای این صنعت می تواند در توسعه صادرات کالاها و محصولات تولید ایران مؤثر باشد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه چاپ، بسته بندی و فرآوری، شهباز حسن پور بیگلری در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که با حضور تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران شهرداری تهران و جمعی از فعالان تخصصی صنعت چاپ و بسته بندی برگزار شد، با بیان اینکه صنعت چاپ جزء سه صنعت اول دنیا از نظراشتغال و گردش مالی محسوب می شود گفت: در ایران نیز باید به این صنعت توجه بیشتری شود و به آن به عنوان صنعت راهبردی نگاه کنیم.

رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت های بزرگ ایران در تولید محصولات و کالاهای با کیفیت که خواهان زیادی در دیگر کشورهای دارد، افزود: محصولاتی همچون پسته، زعفران، خرما، گردو، کشمش و … که در ایران و دنیا از محصولات مشهور و مطرح هستند، از بسته بندی مناسبی برخوردار نیستند که با ارتقای صنعت چاپ و بسته بندی در کشور می توانیم برای این کالاها ارزش اقروده بالایی ایجاد کنیم.

نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب تهران 96- printing packaging Tehran Iran 2017

2017-11-02