نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: مسؤلان دولتی از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی حمایت‌ کنند

نصرالله پژمان‌فر نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و همچنین ارشاد متولیان دو گانه صنعت چاپ و بسته‌بندی هستند، تصریح‌کرد: حضور و بازدید مدیران و مقامات عالی‌رتبه از نمایشگاه‌های تجاری بین‌المللی به منزله حمایت از مجریان و زمینه دلگرمی مشارکت‌کنندگان است.

 

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته بندی در شهرآفتاب تاکید‌کرد: برگزاری نمایشگاه ظرفیت خوبی است که توانمندی‌های یک مجموعه در آن ظهور و بروز می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهرآفتاب با اشاره به اهمیت صنعت چاپ در اقتصاد و فرهنگ، گفت: آینده این صنعت با رشد تکنولوژی در ایران به توفیق بیشتری دست می یابد.

وی همچنین افزود: در فضای نمایشگاهی به حضور دو گروه افراد نیاز هست، اول کسانی که با این صنعت از نزدیک در ارتباط هستند و از خدمات آن به طور مستقیم بهره می‌برند و دوم حضور مسؤلانی که پشتوانه و دلگرمی شرکت کنندگان هستند که آنها بهتر و مطلوبتر ظرفیت خود را به نمایش بگذارند.

وی همچنین با تاکید بر اهمیت حضور مسؤلان وزارت صنعت و وزارت ارشاد در این نمایشگاه گفت: انتظاری که از مسؤلان وجود دارد این است که با حضور پررنگ خود در عالی‌ترین مراتب پشتوانه‌ای برای این صنعت باشند.

گفتنی است نمایشگاه شهر آفتاب در زمان دولت دهم توسط شهرداری وقت با هدف توقف فعالیت نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران ایجاد شد، چراکه برخی افراد بر تصاحب زمین‌های این مجموعه متمرکز شده‌بودند تا بتوانند با تغییر کاربری و ساخت مجموعه‌های مسکونی، اداری و تجاری منافع زیادی به دست آورند.

پس از تغییر دولت و روی کارآمدن کابینه تدبیر و امید حمایت از نمایشگاه بین‌المللی تهران در دستور کار قرارگرفت و به نوعی حضور و بازدید مقامات دولتی از نمایشگاه‌هایی که در شهر آفتاب برگزار می‌شد متوقف شد.

اما امروز با تغییر اعضای شورای شهر و شهردار تهران که همسو با دولت هستند و در نهایت فرضیه تصاحب و نابودی نمایشگاه بین‌المللی از بین رفته‌است، دولت می‌تواند مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب را به عنوان ظرفیتی مثبت برای توسعه صنعت نمایشگاهی کشور مورد توجه قراردهد و باتوجه به همراهی و همسویی دولت، شورای شهر و شهرداری تهران، می‌توان تعاملی مثبت برای مدیریت متمرکز دو مجموعه نمایشگاهی تهران در نظر گرفت.

2017-10-15