زریر نگین تاجی معاون مالی اقتصادی شهرداری تهران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه چاپ و بسته بندی شهر آفتاب

معاون مالی شهردار در مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی: انتقال نمایشگاه های پر مخاطب تهران به شهرآفتاب

دومین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ و بسته بندی با حضور زریر نگین تاجی معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران، محمدجواد حق شناس عضو شورای شهر تهران و محمد رئوف قادری مدیرعامل شهرآفتاب افتتاح شد.
زریر نگین تاجی معاون مالی اقتصادی شهرداری تهران در این مراسم، گفت: مجموعه شهرداری تهران قصد دارد شهر نمایشگاهی آفتاب را گسترش دهد.
او با بیان اینکه صنعت چاپ یکی از بخش های مهم خدماتی است، افزود: با گسترش این نمایشگاه امیدواریم به بخش تولید و خدمات کشور با توجه به شرایط کنونی اقتصاد، کمک کنیم.
نگین تاجی در جمع خبرنگاران اعلام کرد احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب/مذاکره با چند بانک و سرمایه گذار برای تکمیل نمایشگاه سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران از احتمال برگزاری نمایشگاه کتاب در سال آینده در شهر آفتاب خبر داد و گفت: برای تکمیل مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب به حدود 5 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.
 
زریر نگین تاجی در نمایشگاه چاپ و بسته بندی
زریر نگین تاجی در حاشیه دومین نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ و بسته بندی که در نمایشگاه شهر آفتاب برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: هدف از تاسیس و شکل گیری مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب این بود که بتوانیم با هزینه کمتر و تسهیلات بیشتر در اختیار صنایع، صنعتگران و فعالان اقتصادی در داخل و خارج از کشور باشیم.
به گفته او؛ تلاش مجموعه شهرداری این است که تسهیلات در اختیار فعالان اقتصادی و صنایع قرار دهیم و کاری کنیم تا برپایی نمایشگاه در شهر آفتاب برای آنان به لحاظ قیمت و هزینه برپایی نمایشگاه ها کم تر باشد. البته این مهم رخ داده است و هزینه های شهر آفتاب نسبت به نمایشگاه‌های داخل و خارج از کشور بسیار پایین‌تر است.
سرپرست معاونت مالی اقتصادی شهرداری تهران، ارایه تسهیلات و برپایی نمایشگاه با هزینه پایین را به دلیل حمایت شهرداری تهران از صنعتگران و نمایش کالاهای ایرانی بیان کرد.
نگین تاجی با اشاره به شرایط امروز صنایع کشور گفت: در حال حاضر هر متر مربع غرفه نمایشگاهی که در اختیار صنعتگران قرار گرفته است نسبت به خود همین متراژها در نمایشگاه های دیگر کشور به مراتب پایین‌تر است. البته از مدیرعامل شهر آفتاب درخواست کردم که همین روند برای حمایت از فعالان اقتصادی ادامه داشته باشد.
او درباره توسعه شهر نمایشگاهی آفتاب هم توضیح داد: تا به امروز نزدیک به 2 هزار میلیارد تومان در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب سرمایه گذاری شده است. مبلغی که برای تکمیل بخش های تفریحی، هتل و حمل و نقل لازم است با توجه به تغییرات نرخ ارز معادل 4 هزار میلیارد تومان برآورد شده است.
به گفته نگین تاجی؛ تا به امروز سه سالن در مجموعه شهر آفتاب افتتاح شده است و ساخت حدود 13 سالن دیگر با هزینه ای بیش از یک هزار میلیارد تومان را در برنامه داریم. اما با توجه به مسائل مالی شهرداری تهران تامین این میزان منابع در زمان کوتاه امکان پذیر نیست. البته با چند بانک و سرمایه گذار در این باره مذاکره کردیم .
سرپرست معاونت مالی اقتصادی شهرداری تهران، اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال خبرهای خوشی درباره فاز دو شهر آفتاب اعلام خواهد شود.
او با اشاره به دلایل برگزار نشدن تمام نمایشگاه‌های بزرگ در شهر آفتاب هم گفت: در یک سال اخیر تفاهم نامه‌های خوبی بین مجموعه شهرداری تهران با مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت امضا شده است. در واقع تمام مسئولانی که در نشست های مشترک در این رابطه حضور داشتند، معتقد بودند که انتقال نمایشگاه بین المللی مستقر در اتوبان چمران به شهرآفتاب به دلیل گره های ترافیکی و مسائل دیگر به سود ماست.
نگین تاجی این را هم گفت که؛ اگر سایر سالن‌ها تکمیل شود همه نمایشگاه ها در شهر آفتاب برپا خواهد شد. حتی تلاشمان این است که نمایشگاه کتاب در بهار سال آینده در شهر آفتاب برگزار شود.

2018-11-19