غرفه‌داران و بازدیدکنندگان نمایشگاه چاپ از مزیت‌های حضور در شهر آفتاب می‌گویند

تجربه فضایی حرفه‌ای در نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری

مجموعه شهر آفتاب در حالی میزبان دست اندرکاران صنعت چاپ و بسته بندی کشور در نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و فراوری است که حجم زیادی از بازدیدکنندگان نمایشگاه را افراد قدیمی و پیشکسوت، فعالان حوزه های مختلف این صنعت، همچنین دانشجویان رشته های مرتبط با چاپ و بسته بندی تشکیل می دهند.

بازدیدکنندگان چه می گویند

 مجید نوروزی 25 ساله، دانشجوی رشته چاپ و نشر یکی از دانشگاه های علمی و کاربردی تهران است، او که به همراه جمعی از دوستان خود به نمایشگاه آمده است، درباره بازدید خود گفت: این نمایشگاه فرصتی برای ما دانشجویان است تا از نزدیک با دستگاه های چاپ آشنا شویم و خارج از چارچوب کلاس و درس، به صورت عملی بخش های مختلف چاپ را ببینیم تا بعد از فارغ التحصیلی دید وسیع تری نسبت به این صنعت داشته باشیم.

وی افزود: به نظرم برگزاری نمایشگاه در شهر افتاب به دلیل ساختمان مدرن و به روز آن خیلی فکر خوبی بود و اگرچه دوری راه را به همراه دارد اما بهتر از برگزاری نمایشگاه در محلی پر از ترافیک و شلوغ در داخل شهر است.

غرفه‌داران و  بازدیدکنندگان نمایشگاه چاپ از مزیت‌های حضور در شهر آفتاب می‌گویند

کمی آنسوتر روبروی غرفه یکی از تولیدکنندگان بسته بندی های خوراکی، حسین طالبی ایستاده است. او که تولیدکننده مواد غذایی در شهرک صنعتی قزوین است، دلیل حضور خود در این نمایشگاه را آشنایی با جدیدترین دستاوردها و فناوری های حوزه چاپ و بسته بندی برای مواد غذایی خشک معرفی کرد و گفت: از همکاران خود شنیدم تولیدکنندگانی از ایران، بسته بندی هایی نوین در زمینه مواد غذایی و خوراکی به نمایش گذاشته اند، من و شریکم فرصت را غنیمت شمردیم، به شهر آفتاب آمدیم و راستش را بخواهید توقع نداشتیم این حجم از بسته بندی خوب که توسط تولیدکنندگان داخلی انجام می شود را ببینیم.

طالبی تاکید کرد: فضابندی غرفه ها در سالن های در نظر گرفته شده خوب و مناسب است و در زمان شلوغی و ازدحام مشکل خاصی برای بازدیدکنندگان ایجاد نمی شود، به نظرم فضا حرفه ای و استاندارد تقسیم بندی شده است.

الناز ناج کار، 28 ساله یکی از فعالان حوزه چاپ است که هشت سالی می شود در زمینه چاپ روی مقوا و کارتن فعالیت می کند، او که از تهران در این نمایشگاه شرکت کرده است، درباره علت حضورش در نمایشگاه شهر آفتاب، گفت: صنعت چاپ یکی از حوزه هایی است که معمولا دو سال یکبار فناوری های جدیدی در آن ارائه می شود، با اطلاع از برگزاری این نمایشگاه تصمیم گرفتیم به همراه همکاران خود، ساعتی را به اینجا بیاییم و از تکنولوژی های جدید و به روز در این عرصه مطلع شویم.

ناج کار همچنین درباره سهولت دسترسی به این نمایشگاه، عنوان کرد: به دلیل دور بودن شهر آفتاب از مرکز شهر، درگیر ترافیک زیادی نبودیم و خیلی راحت با ماشین شخصی به نمایشگاه آمدیم و از پارکینگ نیز با ماشین برقی های پیش بینی شده در مدت زمان کوتاهی به سالن برگزاری رسیدیم که یکی از پیش بینی های خوب و ارزشمند برای ما که فرصت زیادی نداریم است.

نازنین فراهانی یکی از بازدیدکنندگان دیگر نمایشگاه چاپ شهر آفتاب است، او که شرکت پخش دارو دارد، درباره هدف خود از شرکت در این نمایشگاه، گفت: ما برای محصولات دارویی و بهداشتی نیازمند بسته بندی هایی با جنس مرغوب و کیفیت بالا هستیم تا از داروها در مقابل ضربه های احتمالی، آب و آفتاب محافظت کند و این نمایشگاه توانسته است انتخاب های زیادی پیش روی ما قرار ده

به گفته او، حضور در این نمایشگاه زمینه ای فراهم کرده است تا علاوه بر اطلاع از دستاوردهای جدید بسته بندی های دارویی و بهداشتی، با تولیدکنندگان به صورت مستقیم و رو در رو صحبت کنیم و قدرت چانه زنی را به دور از پشت خط تلفن به صورت چهره به چهره داشته باشیم و تخفیف های خوبی بگیریم.

دقایقی با غرفه داران

مرتضی حکاکی، مدیرعامل چاپ آراد که در سه حوزه پیش از چاپ، چاپ و پس از چاپ فعالیت می کند، درباره نمایشگاه گفت: این نمایشگاه نخستین تجربه برگزاری را پشت سر گذاشت اما به خوبی توانست مشارکت های بین المللی را جذب کند و این موضوع یکی از ویژگی های این نمایشگاه به شمار می آمد.

وی ادامه داد: حضور برندهای معتبر اروپایی در نمایشگاه به ارتقای سطح فنی و تخصصی ان کمک کرد و نتیجه ان می تواند انتقال تجربه و فناوری باشد.

غرفه‌داران و  بازدیدکنندگان نمایشگاه چاپ از مزیت‌های حضور در شهر آفتاب می‌گویند

 

«داریوش محمدباقر» مدیرعامل شرکت چاپ ترسیم در سخنانی با اشاره به تخصصی بودن این نمایشگاه گفت: خوشبختانه حجم بازدیدکنندگان تخصصی این نمایشگاه خیلی خوب است و افراد زیادی در طول روز برای کسب اطلاعات مربوط به چاپ افست و مسائل مرتبط با آن در اینجا حضور داشتند.

وی افزود: بازدیدکنندگان متخصص که به دنبال شناختن فناوری های جدید هستند به شرکت کنندگان و غرفه داران انگیزه حضور می دهند و نشان می دهد که نمایشگاه در مسیر درستی فعالیت می کند.

به سراغ «ابراهیم ابوالحسینی»، مدیرعامل شرکت بازرگانی های پک می رویم، او که در زمینه واردات ماشین آلات کارتن سازی، جعبه سازی و قالب سازی فعالیت می کند، درباره ویژگی های نمایشگاه چاپ، بسته بندی و فرآوری گفت: در این نمایشگاه با برخورد حرفه ای و تخصصی برگزارکنندگان روبرو بودیم و توانستیم چند روز قبل از شروع نمایشگاه دستگاه ها و ماشین آلات خود را به سالن برگزاری منتقل کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر چیدمان غرفه ها، راهروها و فضای کل نمایشگاه خیلی خوب است و دسترسی بازدیدکنندگان به غرفه های مختلف آسان است، در این میان فکر می کنم استاندارد بودن فضای کلی نمایشگاه در این چیدمان مناسب بی تاثیر نیست و موجب شده است که شاهد برگزاری نمایشگاهی در قامت بین المللی باشیم.

یکی دیگر از غرفه های این نمایشگاه «پارت لیزر» است، مهدی باقری مدیرعامل این شرکت درباره فضای کلی این نمایشگاه، معتقد است: فضای حرفه ای حاکم بر این نمایشگاه، نشانه برنامه ریزی خوب و منظم برگزارکنندگان آن است و نشان می دهد که زمان بسیار خوبی برای آن در نظر گرفته شده است

وی با بیان اینکه محل برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب یکی از تصمیم های خوب این نمایشگاه به شمار می آید، یادآور شد: این مکان از محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران در اتوبان چمران خیلی بهتر است، چون از ترافیک خسته کننده و کلافه کننده داخل شهر خبری نیست و می توان با فراغ بال به نمایشگاه رفت و آمد داشت.

باقری، شهر آفتاب را محلی مناسب و متناسب با استانداردهای بین المللی برای برپایی نمایشگاه دانست و گفت: این مکان با استانداردهای بین المللی منطبق است و من از آنجایی که در نمایشگاه های خارجی بسیاری حضور دارم، می توانم ادعا کنم که نمایشگاهی هم سطح با نمایشگاه های بین المللی است.

«حسین بالاور» مسوول بازرگانی شرکت ماشین سازی صنعت نیشابور بیش از 30 سال است که در این صنعت فعالیت می کند. این شرکت دستگاه های تخصصی بسته بندی لبنیات را تهیه می کند. بالاور می گوید تا به حال به کشورهای امریکای جنوبی، افریقای شمالی، ترکیه، عراق، افغانستان، ترکمنستان و پاکستان ماشین آلات بسته بندی لبنیات صادر می کنیم.

او در خصوص ویژگی خاص نمایشگاه شهرآفتاب می‌گوید: این نمایشگاه به دلیل اینکه تخصصی نمایشگاه ساخته شده است، سالن‌ها بسیار عالی هستند و به لحاظ های مختلف از قبیل سقف، کف، دکوراسیون و نور از استانداردهای جهانی پیروی می‌کند.

مسوول بازرگانی شرکت ماشین سازی صنعت نیشابور در خصوص دلیل شرکت خود در این نمایشگاه می‌گوید: حضور شرکت‌های خارجی معتبر در این نمایشگاه و همچنین دارا بودن استانداردهای نمایشگاهی موجب شد برای عقد قرارداد و صادرات بیشتر در این نمایشگاه شرکت کردم. او در مورد حضور خود در سال‌های آینده این نمایشگاه موافقت خود را ابراز کرد.

غرفه‌داران و  بازدیدکنندگان نمایشگاه چاپ از مزیت‌های حضور در شهر آفتاب می‌گویند

به سراغ شرکت‌کننده دیگری در نمایشگاه می رویم و با مدیرعامل این شرکت به گفت‌و‌گوی می‌نشینیم.

در چهار روز برپایی نمایشگاه، حجم زیادی از بازدیدکنندگان تخصصی به این نمایشگاه امدند و از جدیدترین فناوری ها و توانمندی های حوزه چاپ و بسته بندی بازدید کردند، نمایشگاهی که شاید به باور برخی افراد خیلی ها قرار نبود به ان بیایند، اما در سایه مشارکت خوب و اثرگذار شرکت های داخلی و خارجی مخاطبان و اهالی چاپ استقبال خوبی از این نمایشگاه داشتند.

2017-10-15