021-41074400

09120453017

آیپاپ و پک پراسس مانعی در برابر اتلاف وقت و سرمایه

پیشکسوت صنعت چاپ سابقه آشنایی خود با نمایشگاه آیپاپ-پک پراسس را به پیش از برگزاری اولین دوره آن عنوان می‌کند و معتقد است که این نمایشگاه علاوه بر داشتن جذابیت‌های فراوان بسیار کارآمد است و ازجمله آن می‌توان به جلوگیری کردن این رویداد از اتلاف سرمایه و وقت شرکت‌های خارجی اشاره کرد، این آوردگاه میان‌بری است به موفقیت.

به گزارش ستاد خبری پنجمین نمایشگاه چاپ، بسته‌بندی و فرآوری IPAP و pacprocess، رضا رضایی پیشکسوت صنعت چاپ کشور گفت: سبقه آشنایی بنده با این آوردگاه و شرکت برساز رویداد پارس به پیش از برگزاری نخستین دوره آن و آغاز کارهای مقدماتی آن بازمی‌گردد؛ بنده با توجه به هدف‌گذاری‌های ابتدایی بسیار مشتاق برپایی آن بودم.
وی ادامه داد: بسیاری از مردم این را نمی‌دانند که مشابه این نمایشگاه که وابسته به دروپا است، در هفت نقطه کره زمین ایجاد شده و ایران به‌عنوان هشتمین نقطه قابلیت این را دارد که تبدیل به یک نمایشگاه جهانی شود اما مشکل ما تحریم‌هایی است که دچارش شده‌ایم و اگر رفع شوند ما می‌توانیم پذیرای معتبرترین شرکت‌های منطقه و حتی جهان در آیپاپ و پک‌پراسس باشیم.
رضایی تصریح کرد: فلسفه شکل‌گیری این آوردگاه که وابسته به دروپا است جلوگیری از اتلاف سرمایه و وقت شرکت‌هایی است که در اطراف ایران قرار دارند؛ بنابراین می‌توان گفت که این رویداد آینده روشنی خواهد داشت و می‌تواند همانند هفت نمایشگاه دیگری که در هفت نقطه جهان همانند آلمان، چین، آمریکا و … قرار دارند تبدیل به یک نمایشگاه استثنایی شود. متأسفانه به دلیل تحریم‌ها این نمایشگاه هنوز نتوانسته به جایگاهی که درخور آن است، دست پیدا کند.
این پیشکسوت اذعان داشت: نمایشگاهی که در آن ماشین‌های چاپ در معرض دید عموم قرار نگیرد و تنها چند شرکت در آن حضور داشته باشند نمی‌تواند تأثیرگذاری زیادی داشته باشد اما حضور تکنولوژی و فناورهای روز جهانی می‌تواند جذابیت‌های لازم را برای حضور شرکت‌های معتبر فراهم کند. تنها کاری که می‌توان برای پیشرفت این نمایشگاه کرد تشویق بازدیدکنندگان داخلی و خارجی برای حضور در آن است. اگر کشورهای همسایه در این رویداد حضور پیدا کنند، ایران تبدیل به یک بازار خوب برای خریدهایشان می‌شود. برداشته شدن تحریم‌ها در این رابطه خیلی مؤثر خواهد بود. حضور چشمگیر بازدیدکنندگان، امیدواری تولیدکنندگان و ایجاد هیجان در نمایشگاه را در پی خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه که اکنون در آستانه برگزاری پنجمین دوره قرارگرفته دارای روندی رو به رشد بوده است. البته در سال اول که ایران هنوز دچار تحریم نشده بود شاهد حضور نمایندگانی از کشورهای اروپایی در آن بودیم اما به‌هرحال اینکه مسئولان برگزارکننده علی‌رغم تمام شیطنت‌ها و مزاحمت‌هایی که ایجاد شده همچنان مقاومت کرده و به کارشان ادامه داده‌اند، بسیار ارزشمند است.

گفتنی است پنجمین نمایشگاه بین المللی آیپاپ-پک پراسس از دهم تا سیزدهم مهرماه و از ساعت ده صبح تا 17 در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

آخرین مقالات

مشــــاوره رایـگان

جهت دریافت خدمات رایگان نمایشگاه چاپ و بسته بندی فرم زیر را کامل بفرمایید. در اسرع وقت با شما تماس خواهیم گرفت.

کد کوتاه این مطلب

اخبار مرتبط